Scholieren bereiden zich online voor op eindexamen

    Als eerste in Nederland biedt Lyceo een adaptieve online eindexamentraining voor middelbare scholieren aan. Scholieren bereiden zich via internet voor op hun examen door het volgen van theoriepresentaties en gerichte vraagstukken te maken. Door de hulp van een digitale mentor gaan scholieren goed voorbereid en met een verhoogd vertrouwen het eindexamen tegemoet.

    De vraag naar extra begeleiding groeit sterk. ‘Naast de eindexamentrainingen op universiteiten willen scholieren zich ook thuis intensief voorbereiden op hun eindexamen’, stelt Joost Lasschuit. Hij heeft Lyceo in 2005 in samenwerking met de TU Delft opgericht. Zijn doel is om huiswerkbegeleiding toegankelijk te maken voor iedere scholier. ‘Door innovatie en gebruik te maken van de mogelijkheden van internet bereiken we de scholier nu ook thuis’, aldus Lasschuit.

    Digitale presentaties en een groot aantal gerichte oefeningen behandelen de gehele examenstof. Gedurende de training kijkt een digitale mentor naar de resultaten van de scholier. Afhankelijk van de score besteedt de scholier extra aandacht aan bepaalde onderdelen. Hierdoor maakt de training optimaal gebruik van de mogelijkheden van het internet. Vanaf 95 euro beschikken scholieren zes maanden over hun digitale docent.

    Online vs. offline examentraining

    Jaarlijks bereiden duizenden scholieren zich bij een universiteit voor op het eindexamen. Deze training vindt plaats op de campus van een universiteit, waardoor scholieren moeten reizen. De online examentraining van Lyceo maakt het mogelijk om je ook thuis intensief voor te bereiden. Dit scheelt reistijd en biedt daarnaast de mogelijkheid om de training over meerdere weken of zelfs maanden te spreiden.

    Al in 1885 onderzocht psycholoog Hermann Ebbinghaus dat herhaling erg belangrijk is. Hij ondervond dat je 80% van wat je leert weer binnen 24 uur bent vergeten. De online examentraining is gebaseerd op deze stelling en speelt hierop in door moeilijke vraagstukken te herhalen.

    Over Lyceo

    Lyceo is in 2005 opgericht door twee studenten van de TU Delft. Inmiddels zijn er zes fulltime medewerkers werkzaam en ongeveer 250 parttime begeleiders. Lyceo organiseert examentrainingen en huiswerkbegeleiding door het hele land. Dit gebeurt in samenwerking met de TU Delft, Vrije Universiteit Amsterdam, Fontys Lerarenopleiding Tilburg en Noordhoff Uitgevers. Jaarlijks groeit de vraag naar examentrainingen tussen 50% en 80%.

    De missie van Lyceo is om examentrainingen en huiswerkbegeleiding toegankelijk te maken voor iedere scholier. Dit gebeurt door samen te werken met universiteiten, hogescholen en middelbare scholen en vernieuwend te zijn in het aanbieden van begeleiding


    Terug naar nieuwsoverzicht
Bekijk het nieuwsarchief

Zoeken


Laatste plekken

Inschrijven

Een product van:

De Delftse Examentraining

Feedback
Suggesties, vragen of ergernis?